Inteligentny dom i jego otoczenie

Dom i ogród, w 100% bezpieczny i inteligentny. Wbudowane w system inteligentnego domu – inteligentne instalacje wykonają określone czynności kiedy tylko w pobliżu Twojej posiadłości pojawi się nieproszony gość. W każdej chwili możesz sprawdzić co dzieje się w Twoim domu niezależnie od tego, czy przebywasz na Majorce czy Bahamach. W inteligentnym domu – podobnie jak w inteligentnym mieszkaniu – wszystkie systemy współpracują ze sobą i optymalizują swoje działanie, by uzyskać jak najniższe koszty. Termostaty, dzięki czujnikom, dostosują się do warunków atmosferycznych i przestaną marnować energię.

Dom który zna Twoje potrzeby

Inteligentny dom dopasuje się do Twoich przyzwyczajeń i preferencji.

Dzięki możliwości tworzenia scenariuszy warunkowych, możliwe jest sterowanie: roletami, ogrzewaniem, oświetleniem, bramą garażową, zraszaczami ogrodowymi, wszystkimi elektronicznymi urządzeniami oraz alarmowanie o różnych sytuacjach w mieszkaniu.

Zyskasz wpływ na działanie każdego możliwego urządzenia elektrycznego w swoim domu. Bezpieczeństwo, oszczędność i komfort – to właśnie Twój inteligentny dom.

Sterowanie roletami w domu

Sterowanie ogrzewaniem w domu

Sterowanie oświetleniem w domu

Sterowanie bramą garażową

Sterowanie zraszaczami ogrodowymi

Sterowanie elektronicznymi urządzeniami

Alarmowanie o różnych sytuacjach w domu

Bezpieczeństwo domu

Komu zlecić projekt inteligentnego domu?

Aby nie narażać się na przykre niespodzianki podczas realizacji, projekt musi być przemyślany oraz dopasowany do innych rozwiązań działających już w domu, takich jak instalacje cieplne i wodno-kanalizacyjne. Realizację powinno się zlecić do wykonania specjalistom w zakresie projektowania inteligentnych instalacji w domu. W trakcie urzeczywistniania projektu powinno się wziąć pod uwagę wymagania techniczne, liczbę i rodzaj działających urządzeń oraz nasze preferencje.

Od czego zależy koszt projektu inteligentnego domu?

Ceny projektu inteligentnego domu łączą się z kosztem kompletnej instalacji. W jego skład wchodzą: rozdzielnice, okablowanie, gniazdka, urządzenie EIB oraz uruchomienie systemu. Cena jest różna w zależności od tego, jaki wariant instalacji wybierzemy.

Dopasuj wariant do potrzeb swojego domu
  • wariant podstawowy, który obejmuje sterowanie światłem uwzględniające montaż systemu włączania i wyłączania lamp;
  • wariant typowy obejmuje sterowanie światłem uwzględniające montaż systemu włączania i wyłączania lamp;
  • wariant komfortowy, w który oprócz sterowania światłem wliczone jest również sterowanie ogrzewaniem, a także opuszczaniem i podnoszeniem rolet.

Najdroższa jest wersja obejmująca wariant komfortowy powiększona o dowolną ilość zarządzanych urządzeń. Wliczyć w to również należy dodatki uwzględniające szereg dodatkowych funkcji.

Jak oszczędzamy na inteligentnym domu?

Inteligentny dom to rozwiązanie, które usprawnia sterowanie grzejników, termostatu czy rolet. Może ono obniżyć rachunki za ogrzewanie nawet o 20–30 proc. Dodatkowe oszczędności może przynieść inteligentne zarządzanie oświetleniem. Poza tym takie rozstrzygnięcie jest po prostu wygodne dla mieszkańców – przykładem może tu być choćby inteligentna brama wjazdowa na posesję, która dzięki inteligentnej automatyzacji znacznie ułatwi nam  codzienną czynność jej otwierania. Warto podkreślić, że już prawie 20% Polaków zainstalowało w swojej nieruchomości przynajmniej jeden element inteligentnego domu.