ul. Domańskiego 29, 45-819 Opole
Pon - Pt: 10:00-18:00 | Sob: 10:00 - 14:00

Blog ekspercki

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania i bądź na bieżąco z najnowszymi trendami dzięki naszemu blogowi.
Inteligentne mieszkanie to nie tylko bezpieczeństwo i komfort, ale także oszczędność. System zamontowanych w mieszkaniu czujników wyśledzi każdy nasz ruch. Natomiast wykrywszy dłuższą nieobecność lokatorów, automatycznie przestawi się na oszczędny tok postępowania. W takim trybie pobór prądu zmniejsza się do minimum, a wszystkie niezbędne urządzenia elektryczne są wyłączane lub przechodzą w stan czuwania.
Życie nieustannie nas zadziwia. Do codzienności wkraczają technologie, które jeszcze parę lat temu uznalibyśmy za opowieści rodem z filmów sci-fi. Niesamowite możliwości urządzeń mobilnych, takie jak czytnik odcisków palców czy skaner tęczówki oka to dla nas codzienność. Wideokonferencje? Żaden kłopot. Przełączanie kanałów w telewizorze za pomocą telefonu? Nic prostszego. A gdyby tak pójść o krok dalej?
Na każdym kroku podkreśla się liczne zalety inteligentnych systemów. Wśród nich wymienia się często szerokie zastosowanie tych rozwiązań. Skupimy się teraz na czymś bardzo ważnym. Mianowicie na tym, jak korzystnie mogą wpłynąć na atmosferę panującą w mieszkaniu.
W dzisiejszych czasach inteligenty dom stał się niemal standardem. Coraz więcej osób decyduje się wprowadzić innowacyjne technologie ułatwiające codzienne życie, a także pozwalające zaoszczędzić sporą ilość gotówki. Warto zadbać nie tylko o przestrzeń mieszkalną, ale również najbliższe otoczenie. Inteligentny ogród jest dla wielu osób nieznanym pojęciem. Dobrze zapoznać się z podstawowymi udogodnieniami, który podnoszą poziom funkcjonalności oraz komfortu.
Automatyka budowlana znacząco usprawniła zarządzanie poszczególnymi instalacjami znajdującymi się w obiektach budowlanych. Skomputeryzowana sieć urządzeń dedykowanych instalacjom elektrycznym czy mechanicznym pozwala na precyzyjne sterowanie nimi, a także ciągłe monitorowanie poczynań oraz szybkie wprowadzanie niezbędnych modyfikacji w funkcjach oraz konfiguracjach poszczególnych urządzeń obecnych w systemie. Całość opiera się jednak na wielu różnych protokołach i standardach, z którymi warto się zapoznać.
Inteligentne budynki coraz częściej pojawiają się na mapie naszych miast. Łączą one w sobie rozwiązania, których zadaniem jest oszczędność energii, pieniędzy, zwiększenia bezpieczeństwa i znacznej poprawy wygody użytkowania przestrzeni. Żeby jednak inteligentne systemy zarządzania mogły sprawnie funkcjonować, muszą działać w oparciu dobrze skonstruowaną sieć. Sprawdźmy, czym jest sieć teleinformatyczna i sieć domowa.
Jeszcze do niedawna domy, którymi sterować można było nawet nie będąc w nich obecnymi, były czystą fantastyką. Teraz marzenia fanów science-fiction stają się rzeczywistością i każdy w swojej nieruchomości może zaimplementować mechanizmy pozwalające mu na zautomatyzowanie domu i uczynienie go „inteligentnym domem".
Inteligentne domy stają się w ostatnich latach coraz bardziej popularne. Fakt ten nie może dziwić. Są one funkcjonalne, zapewniają olbrzymi komfort, zwiększają poziom bezpieczeństwa, a przede wszystkim są energooszczędne, co przekłada się również na oszczędności finansowe. Codzienne funkcjonowanie w nich jest niezwykle wygodne, dlatego inteligentne domy dla osób niepełnosprawnych są idealnym rozwiązaniem. Sprawdźmy co na to wpływa.
Decydując się na budowę domu większość z nas nie zastanawia się zbyt wiele nad ekologią. Istotne są dla nas koszty budowy, jej szybkość, a także koszty jego eksploatacji. Poszukujemy zatem w tradycyjnym budownictwie i rzadko sięgamy po to, co oferuje nam nowa technologia połączona ze sprawdzonymi rozwiązaniami. A szkoda, bo wybierając dom inteligentny i ekologiczny, możemy uzyskać znacznie więcej niż moglibyśmy początkowo sądzić.