Inteligentny dom i jego otoczenie

Dom i ogród, w 100% bezpieczny i inteligentny. Wbudowane w system inteligentnego domu – inteligentne instalacje wykonają określone czynności kiedy tylko w pobliżu Twojej posiadłości pojawi się nieproszony gość. W każdej chwili możesz sprawdzić co dzieje się w Twoim domu niezależnie od tego, czy przebywasz na Majorce czy Bahamach. W inteligentnym domu – podobnie jak w inteligentnym mieszkaniu – wszystkie systemy współpracują ze sobą i optymalizują swoje działanie, by uzyskać jak najniższe koszty. Termostaty, dzięki czujnikom, dostosują się do warunków atmosferycznych i przestaną marnować energię.

Dom który zna Twoje potrzeby

Inteligentny dom dopasuje się do Twoich przyzwyczajeń i preferencji.

Dzięki możliwości tworzenia scenariuszy warunkowych, możliwe jest sterowanie: roletami, ogrzewaniem, oświetleniem, bramą garażową, zraszaczami ogrodowymi, wszystkimi elektronicznymi urządzeniami oraz alarmowanie o różnych sytuacjach w mieszkaniu.

Zyskasz wpływ na działanie każdego możliwego urządzenia elektrycznego w swoim domu. Bezpieczeństwo, oszczędność i komfort – to właśnie Twój inteligentny dom.

Sterowanie roletami w domu

Sterowanie ogrzewaniem w domu

Sterowanie oświetleniem w domu

Sterowanie bramą garażową

Sterowanie zraszaczami ogrodowymi

Sterowanie elektronicznymi urządzeniami

Alarmowanie o różnych sytuacjach w domu

Bezpieczeństwo domu

Komu zlecić projekt inteligentnego domu?

Aby nie narażać się na przykre niespodzianki podczas realizacji, projekt musi być przemyślany oraz dopasowany do innych projektów działających już w domu: instalacji cieplnych i wodno-kanalizacyjnych. Taki projekt powinno się zlecić do realizacji specjalistom w zakresie projektowania inteligentnych instalacji w domu. W trakcie realizacji projektu powinno się wziąć pod uwagę wymagania techniczne, liczbę i rodzaj działających urządzeń oraz nasze preferencje.

Od czego zależy koszt projektu inteligentnego domu?

Ceny projektu inteligentnego domu łączą się z kosztem kompletnej instalacji. W jej skład oprócz projektu wchodzą rozdzielnice, okablowanie, gniazdka, urządzenie EIB oraz uruchomienie systemu. Koszt jest różny w zależności od tego, jaki wariant instalacji wybierzmy.

Dopasuj wariant do potrzeb w swoim domu
  • wariant podstawowy, który obejmuje sterowanie światłem uwzględniające montaż systemu włączania i wyłączania lamp;
  • wariant typowy obejmuje sterowanie światłem uwzględniające montaż systemu włączania i wyłączania lamp;
  • wariant komfortowy, gdzie oprócz sterowania światłem wliczone jest również sterowanie ogrzewaniem, a także opuszczaniem i podnoszeniem rolet. Najdroższa jest wersja obejmująca wariant komfortowy plus dodatki uwzględniające szereg dodatkowych funkcji i powiększony o dowolną ilość zarządzanych urządzeń.

Jak oszczędzamy na inteligentnym domu?

Inteligentny dom to rozwiązanie, które pomaga sterować pracą grzejników, termostatu czy rolet, może obniżyć rachunki za ogrzewanie nawet o 20–30 proc. Dodatkowe oszczędności może przynieść inteligentne zarządzanie oświetleniem. Poza tym takie rozwiązanie jest po prostu wygodne dla mieszkańców – przykładem może tu być choćby inteligentna brama wjazdowa na posesje, która dzięki inteligentnej automatyzacji, znacznie ułatwi nam tę codzienną czynność. Warto podkreślić, że już prawie 20 proc. Polaków ma w swojej nieruchomości przynajmniej jeden element inteligentnego domu.