Inteligentne mieszkanie

Wyobraź sobie mieszkanie, w którym masz kontrolę nad wszystkim, nad całym otoczeniem. Możesz nie ruszając się z fotela przyciemnić rolety i zmniejszyć lub zwiększyć temperaturę w mieszkaniu. Inteligentne instalacje pozwolą Ci sterować wszystkimi elektronicznymi urządzeniami z dowolnego miejsca i dostosowywać je do swoich potrzeb. Chcesz, żeby światło włączało się na klaśnięcie dłoni? Nic prostszego. Witamy w świecie przyszłości. Witamy w inteligentnym mieszkaniu.

Inteligentne mieszkanie w bloku = oszczędność

Twoje mieszkanie od dzisiaj będzie z Tobą współpracować. Pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze, które co miesiąc wydajesz na elektryczność i ogrzewanie. Badania dowodzą, że inteligentne mieszkanie oraz inteligentny dom jest oszczędniejsze od swojego nieinteligentnego poprzednika o 12-17%.

Wybierz komfort, oszczędność i bezpieczeństwo. Wybierz inteligentne mieszkanie!

Zarządzaj scenariuszami w swoim mieszkaniu

Automatyczne systemy w mieszkaniu pracują w oparciu o zdefiniowane scenariusze. Zazwyczaj poszczególne funkcje wywoływane są konkretnymi zdarzeniami i warunkami które są w pełni zautomatyzowane. Dlatego im więcej czujników zostanie zamontowanych i więcej urządzeń wykorzystywanych w domu, tym więcej możliwości ich zastosowania i tworzenia nowych funkcji w mieszkaniu. Przykładowo zasłonięcie rolet o konkretnej porze dnia, może dodatkowo warunkować podwyższenie temperatury w pomieszczeniu i włączenie alarmu.

Dwukierunkowa komunikacja

Dzięki nowoczesnej technologii możliwa stała się dwukierunkowa komunikacja między urządzeniami w Twoim mieszkaniu. Oznacza to nie tylko możliwość wydawania poleceń, ale też sprawdzania stanu wszystkich urządzeń i tworzenia scenariuszy warunkowych. Dzięki nim możesz na przykład ustawić, że kaloryfer zmniejszy temperaturę gdy tylko otworzysz okno. Możesz też zaprogramować wyłączenie świateł, gdy wychodzić z mieszkania i przekręcasz kluczyk w zamku.

Sterowanie roletami w mieszkaniu

Sterowanie ogrzewaniem w mieszkaniu

Sterowanie oświetleniem w mieszkaniu

Sterowanie bramą garażową

Sterowanie zraszaczami ogrodowymi

Sterowanie elektronicznymi urządzeniami

Alarmowanie o różnych sytuacjach w mieszkaniu

Bezpieczeństwo w mieszkaniu

Jak można zaoszczędzić dzięki systemowi inteligentnego mieszkania?

Inteligentne mieszkanie to nie tylko bezpieczeństwo i komfort, ale także oszczędność. System zamontowanych w mieszkaniu czujników wyśledzi każdy nasz ruch.  Natomiast wykrywszy dłuższą nieobecność lokatorów, automatycznie przestawi się na oszczędny tok postępowania. W takim trybie pobór prądu zmniejsza się do minimum, a wszystkie niezbędne urządzenia elektryczne są wyłączane lub przechodzą w stan czuwania.

Jak wygląda sterowanie temperaturą w inteligentnym mieszkaniu?

Pod nieobecność domowników specjalnie zaprogramowane sensory informują system, aby ten obniżył temperaturę panującą w mieszkaniu. Tak samo stanie się w nocy podczas snu, ponieważ czujniki nie zarejestrują ruchu – a temperatura w mieszkaniu obniży się do optymalnej wartości ciepła, jakie powinno panować w pomieszczeniu, kiedy człowiek kładzie się do snu.

Sterowanie żaluzjami i roletami w inteligentnym mieszkaniu

System inteligentnego mieszkania dzięki swoim modułom sam opuści żaluzje bądź rolety, jeśli zajdzie słońce lub jeżeli detektory ruchu nie wykryją domowników w pokoju. Gdy do systemu inteligentnych instalacji dodamy sterowanie oknami w mieszkaniu, to podczas wietrzenia pomieszczenia ogrzewanie zostanie wyłączone. Okno w takim wypadku przekazuje informację do systemu, że zostało otwarte. Jest to, jak łatwo się domyślić, niezwykle przydatne rozwiązanie. Dodatkowo istnieje jeszcze wiele innych plusów, kiedy się korzysta z tej usługi. Dzięki niej mamy szansę zaoszczędzić naprawdę duże sumy pieniężne w skali miesiąca.

Od czego zależy cena projektu inteligentnego mieszkania?

Koszt zależy od tego, w co chcemy zainwestować w naszym przyszłym inteligentnym mieszkaniu i jakie oraz ile będziemy posiadali urządzeń. Poza podstawowymi mechanizmami warto również zainwestować w zaawansowany monitoring. Często kierując się jedynie ceną, po wprowadzeniu systemu inteligentnego mieszkania poszczególne jego elementy nie są ze sobą kompatybilne i niestety mogę funkcjonować nieprawidłowo. Dlatego cena nigdy nie jest wyznacznikiem, liczy się także wysoka jakość wykonania, a realizację kompleksowego projektu inteligentnego mieszkania należy zlecić profesjonalistom z tej dziedziny.

Czy Polacy często decydują się na system inteligentnego mieszkania w bloku?

Polacy są coraz bardziej przekonani do automatyzacji gospodarstw domowych. Co prawda dopiero w co 6 mieszkaniu znajduje się np. zmywarka, ale jeśli chodzi o inne automatyczne urządzenia, to nasze standardy nie odstają od zachodnich.

Jaka będzie przyszłość inteligentnego mieszkania?

Zwiększający się poziom zainteresowania tym systemem oraz liczba wykonanych realizacji w ostatnim czasie pozwala stwierdzić, że prawdopodobnie za parę lat większość mieszkań będzie posiadała ten system u siebie lub przynajmniej jeden z jego elementów.