Ubierz swój sprzęt, czyli akcesoria audio

Kilka miesięcy odkładania funduszy na zakup swojego wymarzonego sprzętu audio. Długie poszukiwania tego jedynego modelu, który będzie spełniał właśnie Twoje oczekiwania. W końcu podjęcie decyzji, wybór, proces zakupu, rozmaite formalności i nareszcie – sprzęt trafia w Twoje ręce. Nastał czas radości z użytkowania i satysfakcji, którą niesie za sobą wysoka jakość danego modelu. Dla dużej liczby osób na tym etapie kończy się proces kupna sprzętu audio. Są jednak wśród nas ludzie, dla których sam sprzęt to za mało – chcą się wyróżnić lub też korzystać z dodatkowych funkcji. To właśnie dla nich powstały setki oferowanych przez producentów akcesoriów.

SZAŁ DODATKÓW

Nie wszystkie firmy oferują swoim użytkownikom szeroki wybór akcesoriów. Wielu producentów sprzętu audio wie jednak, że istnieją miłośnicy wszelkiej maści dodatków, dla których tworzone są rozmaite elementy wyposażenia dodatkowego. Wśród firm, które mają w swojej ofercie akcesoria dedykowane dla produkowanego sprzętu, zdecydowanym przodownikiem jest marka Bose – użytkownicy produktów tej marki, mogą cieszyć się niesamowicie szerokim wachlarzem dostępnych dodatków, co z pewnością usatysfakcjonuje każdą osobę, która lubi się wyróżniać. Co jednak mają zrobić ludzie, używający sprzętu marki, która oficjalnych akcesoriów nie wytwarza? Takim osobom na pomoc idą gadżety nieoficjalne, wytwarzane przez zupełnie inne firmy. Ostrzegamy jednak – jeżeli decydujecie się na akcesoria nieoficjalne, koniecznie zapoznajcie się z opiniami na ich temat i dokładnie zbadajcie jakość oferowanego produktu. Jeżeli Wasz sprzęt zepsuje się przez korzystanie z akcesoriów elektronicznych, które nie są wspierane przez producenta, Wasza gwarancja na produkt może zostać uznana za nieważną! Radzimy więc korzystać z oficjalnych produktów.

etui

COŚ DLA UŻYTKOWNIKÓW SŁUCHAWEK

Użytkownicy słuchawek to prawdopodobnie szczęściarze, którzy mają zdecydowanie największą możliwość wyboru akcesoriów dodatkowych. Podstawą są oczywiście części wymienne, takie jak zestawy poduszek nausznych oraz kable audio. Są to produkty, które powinien mieć w ofercie każdy szanujący się producent sprzętu audio. Niezależnie od tego, jak wysoka jest jakość produkowanych słuchawek, czasu nie da się oszukać, a poduszki użytkowanych z dużą częstotliwością słuchawek prędzej czy później zaczną się przecierać. Ta sama sytuacja ma miejsce w przypadku kabla – to przecież najczęściej ulegający uszkodzeniu i wymieniany element słuchawek, dlatego zakup wymiennego przewodu to często bardzo duże udogodnienie w kierunku użytkowników. Na podstawowych akcesoriach lista dodatków do słuchawek jednak się nie kończy. Sportowcom z pewnością przydadzą się przedłużacze do słuchawek – standardowej długości kable często przeszkadzają w komfortowym joggingu lub ćwiczeniach na siłowni. Oficjalny przedłużacz z pewnością ułatwi uprawianie sportu. Coś dla siebie znajdą na pewno osoby, które często podróżują. Wiadomo, że przewożenie słuchawek zawsze wiąże się z ryzykiem ich uszkodzenia. W celu ich ochrony warto zastanowić się nad zakupem specjalnych futerałów. Zazwyczaj producenci oferują ich szeroką gamę – od materiałowych toreb i delikatnych futerałów, po solidne, wytrzymałe, skórzane etui. Każdy z pewnością znajdzie futerał dopasowany do swoich potrzeb. Przydatnym gadżetem dla podróżników korzystających z drogi powietrznej jest adapter samolotowy, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się dobrą jakością dźwięku nawet na wysokości kilku kilometrów nad ziemią. Osoby lubiące słuchać muzyki przez długi okres czasu, a korzystające ze słuchawek bezprzewodowych, powinny zastanowić się nad zakupem ładowarki z wymiennymi adapterami oraz zapasowego akumulatora litowo-jonowego.

pokrowiec

COŚ DLA POZOSTAŁYCH

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie słuchawki są sprzętem, który oferuje swoim użytkownikom największy wachlarz akcesoriów dodatkowych. Nie oznacza to jednak, że właściciele innego typu sprzętu audio nie mają w czym przebierać. Dla przykładu, posiadacze bezprzewodowych głośników bardzo często mają możliwość wyróżnienia się wśród innych użytkowników danego modelu dedykowanymi pokrowcami, które pokryte są różnymi wzorami i kolorami. Jakiś czas temu jeden z producentów zorganizował nawet akcję promocyjną, która umożliwiała zaprojektowanie własnego pokrowca przy pomocy aplikacji wbudowanej w stronę WWW. Do mniejszych modeli można też często dokupić przenośną saszetkę, która umożliwia transport głośniczka w komfortowych warunkach. Odpowiednie akcesoria zakupić można także do całych zestawów audio oraz produktów przeznaczonych dla profesjonalnych muzyków. Bardzo popularnym dodatkiem do zestawów audio są stojaki głośnikowe, które oprócz swojej podstawowej funkcji, często umożliwiają również schowanie nieestetycznie wyglądających i łatwo przyciągających kurz przewodów. Profesjonalni muzycy z pewnością skorzystają natomiast z dopasowanych do konkretnych produktów pokrowców i toreb, które zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa w trakcie transportu sprzętu.

basowka

CZY WARTO?

Na powyższe pytanie każdy z nas musi już odpowiedzieć sobie sam. Funkcjonalność podstawowego sprzętu niewyposażonego w dodatkowe akcesoria pozostaje taka sama, często jednak dedykowane wyposażenie ułatwia nam korzystanie ze sprzętu bądź jest pomocne w przypadku transportu. Z pewnością warto rozważyć zakup akcesoriów, a jeśli uznamy, że jest to sensowne rozwiązanie – udać się do sklepu.

Share this post: