Sprzęt audio a wystrój wnętrz

Na świecie żyje już ponad siedem miliardów ludzi. Każdy z nich różni się od siebie, co oznacza, że każdy inaczej podchodzi do pewnych spraw, ma też odmienne poczucie estetyki. Część z nas, kupując sprzęt audio lub video, bierze pod uwagę jego funkcjonalność i walory techniczne, by po powrocie do domu cieszyć się wysoką jakością obrazu lub dźwięku. Są jednak ludzie, którym nie wystarcza tylko i wyłącznie dobra jakość – chcą też aby sprzęt był idealnie dopasowany do wystroju ich mieszkania lub domu. Właśnie dla takich osób powstał niniejszy artykuł.

Uznane i będące przez długi czas na rynku marki, niejednokrotnie zdołały już zebrać wokół siebie kilka utartych stereotypów. I tak często Harman Kardon kojarzy się wszystkim z klasyczną elegancją, Bose bezpretensjonalną uniwersalnością, a JBL nowoczesnością i rozwiązaniami w stylu hi-tech. I choć każdy stereotyp nie wziął się znikąd, to jednak współczesne marki starają się dbać o każdy typ klienta i dostosować asortyment do jego potrzeb i wymagań. Z pewnością więc każdy znajdzie taki sprzęt, który będzie spełniał jego wszystkie oczekiwania. By było łatwiej, dla dobra artykułu pominiemy jednak aspekty techniczne – dziś mówimy tylko i wyłącznie o designie. Żeby natomiast nie poruszać się po zbyt wielu płaszczyznach, jako przykłady będziemy podawać jedynie głośniki.

KLIMATY SKANDYNAWSKIE

Na przestrzeni kilku ostatnich lat, skandynawski styl wystroju wnętrz był prawdopodobnie jednym z najbardziej popularnych. Ergonomiczne kształty, prosta forma designu, duża funkcjonalność, stonowane kolory oraz ogólnie pojęte dopracowanie – nic dziwnego, że ludzie pokochali rozwiązania stosowane przez Szwedów, Finów i Duńczyków. Jeżeli jest to klimat, w którym także i Wy czujecie się doskonale, Wasza uwaga powinna skierować się w stronę produktów, takich jak Harman Kardon ESQUIRE. Sprzęt wykończony jest materiałami bardzo wysokiej jakości – prawdziwa skóra i aluminium z pewnością wpasują się w skandynawskie otoczenie. Nie ma też możliwości, by w jakikolwiek sposób zakłócił on ogólną ergonomię pomieszczeń. Sprzęt jest naprawdę niewielki – jego rozmiary porównać można do opakowań na płyty CD – jest tylko, rzecz jasna, grubszy. Co do samego designu – nie mamy tu żadnych zbędnych udziwnień, a tylko klasę i elegancję samą w sobie. Prosty, przez co też długo nie wychodzący z mody kształt, sprawia, że możemy dopasować go do prawie każdego miejsca w mieszkaniu, a dostępne wersje kolorystyczne ograniczają się do elementów srebrnych, czarnych i brązowych – a więc dość uniwersalnych. ESQUIRE równie dobrze, co we wnętrzach skandynawskich, powinien sprawdzić się u miłośników minimalizmu oraz osób korzystających z koncepcji szkoły Bauhaus.

fot01

Kup w sklepie

WYBIEGAJĄC W PRZYSZŁOŚĆ

Ergonomia i prostota form nie przekonują jednak wszystkich. Do zdecydowanie innych osób skierowany jest więc produkt taki, jak JBL OnBeat Xtreme. Cenowo nie odbiegający zbytnio od opisywanego wcześniej modelu marki Harman Kardon, pod względem wyglądu różni się jednak od niego diametralnie. Design tego sprzętu jest bardzo nowoczesny, by nie używać wyświechtanego określenia “kosmiczny”. Jest to oczywiście podejście o wiele bardziej kontrowersyjne, bo o ile ESQUIRE może przypodobać się prawie każdemu, to już OnBeat Extreme z pewnością podzieli odbiorców na dwie grupy osób: tych, których design sprzętu z miejsca zniechęci oraz takich, którzy zakochają się w nim od pierwszego wejrzenia. Kto zalicza się więc do tej drugiej grupy? Z pewnością będą to wielbiciele tzw. stylu hi-tech. Jeżeli Twoje mieszkanie jest pełne przedmiotów akcentujących nowoczesne ornamenty, rozmaitych rzeczy o zaskakujących kształtach, które odbiegają od tych znanych nam od lat, a jednocześnie stawiasz przy tym na bardzo wysoką funkcjonalność, OnBeat Extreme to sprzęt wręcz stworzony dla Ciebie. Równie dobrze głośnik firmy JBL ocenią z pewnością właściciele mieszkań urządzonych w stylach techno oraz industrialnym.

fot02

Kup w sklepie

ODROBINA KLASYKI

Futurystyczne kształty nie zdadzą jednak egzaminu we wnętrzach utrzymanych w stylu angielskim. Co więc zrobić w sytuacji, gdy nasze mieszkanie pełne jest ciepłych tkaniń, rozmaitych ozdób i bibelotów, które nadają klimat domu rodzinnego – takiego, do którego zawsze chce się wracać? Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno sprzętu, który owego specyficznego klimatu nie zaburzy, a więc nie będzie rzucać się w oczy. Bo kto spojrzy na ważne dla nas pamiątki przywiezione z rozmaitych podróży, gdy pomiędzy nimi stać będzie przyciągający uwagę wszystkich JBL OnBeat Xtreme? Idealną propozycją do takich pomieszczeń jest więc Bose SoundLink Bluetooth Mobile II. Cenowo mieści się on w granicach wcześniej opisywanych modeli, jednak w przeciwieństwie do nich, zwyczajnie nie widać po nim, że mieści w sobie najnowocześniejszą technologię. Model ten ustawiony w odpowiednim miejscu, na przykład na półce w towarzystwie kilku innych przedmiotów, może pozostać nawet niezauważony. Dopiero gdy go uruchomimy i pokaże on pełnię swojej mocy, nasi goście mogą zorientować się, że nie jest to jakieś niepozorne radyjko. Jego klasyczny wygląd sprawia, że nie będzie on zaburzać koncepcji mieszkań angielskich. Na ten model skusić powinny się również osoby gustujące we wnętrzach gabinetowych i mieszczańskich.

fot03

Kup w sklepie

Jak widać na powyższych przykładach – miłośnicy rozmaitych wnętrz z pewnością będą w stanie znaleźć coś dla siebie. Wyłącznie na przykładach trzech bezprzewodowych głośników o podobnej cenie, udało nam się dopasować je do kilku różnych wystrojów wnętrz. Taki nowoczesny design idealnie wkomponuje się w wystrój inteligentnego domu lub inteligentnego mieszkania w bloku.  Wybór jest natomiast zdecydowanie szerszy – zachęcamy więc do poszukiwania własnych rozwiązań!

Share this post: