Inteligentne mieszkanie

inteligentne mieszkanie

Wyobraź sobie mieszkanie, w którym masz kontrolę nad wszystkim, nad całym otoczeniem. Możesz nie ruszając się z fotela przyciemnić rolety i zmniejszyć lub zwiększyć temperaturę w mieszkaniu. Inteligentne instalacje pozwolą Ci sterować wszystkimi  elektronicznymi urządzeniami z dowolnego miejsca i dostosowywać je do swoich potrzeb. Chcesz, żeby światło włączało się na klaśnięcie dłoni? Nic prostszego. Witamy w świecie przyszłości. Witamy w inteligentnym mieszkaniu.

Dzięki nowoczesnej technologii możliwa stała się dwukierunkowa komunikacja między urządzeniami w Twoim mieszkaniu. Oznacza to nie tylko możliwość wydawania poleceń, ale też sprawdzania stanu wszystkich urządzeń i tworzenia scenariuszy warunkowych. Dzięki nim możesz na przykład ustawić, że kaloryfer zmniejszy temperaturę gdy tylko otworzysz okno. Możesz też zaprogramować wyłączenie świateł, gdy wychodzić z mieszkania i przekręcasz kluczyk w zamku. 

Inteligentne mieszkanie w bloku = oszczędność

Twoje mieszkanie od dzisiaj będzie z Tobą współpracować. Pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze, które co miesiąc wydajesz na elektryczność i ogrzewanie. Badania dowodzą, że inteligentne mieszkanie oraz inteligentny dom jest oszczędniejsze od swojego nieinteligentnego poprzednika o 12-17%.

Wybierz komfort, oszczędność i bezpieczeństwo. Wybierz inteligentne mieszkanie.

Inteligentne mieszkanie w bloku pozwala na:
  • Sterowanie roletami
  • Sterowanie ogrzewaniem
  • Sterowanie oświetleniem
  • Sterowanie bramą garażową
  • Sterowanie zraszaczami ogrodowymi
  • Sterowanie wszystkimi elektronicznymi urządzeniami
  • Alarmowanie o różnych sytuacjach w mieszkaniu

Zarządzaj scenariuszami w inteligentnym mieszkaniu

Automatyczne systemy w domu pracują w oparciu o zdefiniowane scenariusze. Zazwyczaj poszczególne funkcje wywoływane są konkretnymi zdarzeniami i warunkami które są w pełni zautomatyzowane. Dlatego im więcej czujników zostanie zamontowanych i więcej urządzeń wykorzystywanych w domu, tym więcej możliwości ich zastosowania i tworzenia nowych funkcji w mieszkaniu. Przykładowo zasłonięcie rolet o konkretnej porze dnia, może dodatkowo warunkować podwyższenie temperatury w pomieszczeniu i włączenie alarmu.

Chcesz mieć pewność, że wszystkie urządzenie w mieszkaniu zostały wyłączone? System inteligentnych instalacji w mieszkaniu pozwala stworzyć scenariusz, w który zamieścisz warunek wyłączenia wszystkich urządzeń i zasłonięcia rolet za pomocą jednego gestu.

Automatyzacja inteligentnych instalacji może pomóc w znalezieniu dodatkowych oszczędności. Prawidłowo skonfigurowane instalacje mogą powodować, że ograniczymy zużycie energii w całym mieszkaniu.