Inteligentne mieszkanie

Wyobraź sobie mieszkanie, w którym masz kontrolę nad wszystkim, nad całym otoczeniem. Możesz nie ruszając się z fotela przyciemnić rolety i zmniejszyć lub zwiększyć temperaturę w mieszkaniu. Inteligentne instalacje pozwolą Ci sterować wszystkimi elektronicznymi urządzeniami z dowolnego miejsca i dostosowywać je do swoich potrzeb. Chcesz, żeby światło włączało się na klaśnięcie dłoni? Nic prostszego. Witamy w świecie przyszłości. Witamy w inteligentnym mieszkaniu.

Inteligentne mieszkanie w bloku = oszczędność

Twoje mieszkanie od dzisiaj będzie z Tobą współpracować. Pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze, które co miesiąc wydajesz na elektryczność i ogrzewanie. Badania dowodzą, że inteligentne mieszkanie oraz inteligentny dom jest oszczędniejsze od swojego nieinteligentnego poprzednika o 12-17%.

Wybierz komfort, oszczędność i bezpieczeństwo. Wybierz inteligentne mieszkanie!

Zarządzaj scenariuszami w swoim mieszkaniu

Automatyczne systemy w mieszkaniu pracują w oparciu o zdefiniowane scenariusze. Zazwyczaj poszczególne funkcje wywoływane są konkretnymi zdarzeniami i warunkami które są w pełni zautomatyzowane. Dlatego im więcej czujników zostanie zamontowanych i więcej urządzeń wykorzystywanych w domu, tym więcej możliwości ich zastosowania i tworzenia nowych funkcji w mieszkaniu. Przykładowo zasłonięcie rolet o konkretnej porze dnia, może dodatkowo warunkować podwyższenie temperatury w pomieszczeniu i włączenie alarmu.

Dwukierunkowa komunikacja

Dzięki nowoczesnej technologii możliwa stała się dwukierunkowa komunikacja między urządzeniami w Twoim mieszkaniu. Oznacza to nie tylko możliwość wydawania poleceń, ale też sprawdzania stanu wszystkich urządzeń i tworzenia scenariuszy warunkowych. Dzięki nim możesz na przykład ustawić, że kaloryfer zmniejszy temperaturę gdy tylko otworzysz okno. Możesz też zaprogramować wyłączenie świateł, gdy wychodzić z mieszkania i przekręcasz kluczyk w zamku.

Sterowanie roletami w mieszkaniu

Sterowanie ogrzewaniem w mieszkaniu

Sterowanie oświetleniem w mieszkaniu

Sterowanie bramą garażową

Sterowanie zraszaczami ogrodowymi

Sterowanie elektronicznymi urządzeniami

Alarmowanie o różnych sytuacjach w mieszkaniu

Bezpieczeństwo w mieszkaniu

Jak można zaoszczędzić dzięki systemowi inteligentnego mieszkania?

Inteligentne mieszkanie to nie tylko bezpieczeństwo i komfort, ale też oszczędność. System zamontowanych w mieszkaniu czujników wyśledzi każdy nasz ruch i gdy wykryje naszą dłuższą nieobecność to automatycznie przestawi się w tryb oszczędny. W takim trybie pobór prądu zostanie zmniejszony do minimum, a wszystkie niezbędne urządzenia elektryczne zostaną wyłączone lub przejdą w tryb czuwania.

Jak wygląda sterowanie temperaturą w inteligentnym mieszkaniu?

Oszczędzić możemy dzięki sparowaniu okien, rolet, ogrzewania, a także czujników ruchu. Podczas nieobecności domowników, specjalnie zaprogramowane czujniki dadzą informację do systemu, aby ten obniżył temperaturę ogrzewania w mieszkaniu. Tak samo stanie się w nocy podczas snu, gdyż ponieważ czujniki nie wykryją ruchu – a temperatura w mieszkaniu obniży się do optymalnej wartości ciepła jaką potrzebuje człowiek do komfortowego snu.

Sterowanie żaluzjami i roletami w inteligentnym mieszkaniu

System inteligentnego mieszkania, dzięki swoim modułom, sam opuści żaluzje bądź rolety, jeśli zajdzie słońce lub jeżeli detektory ruch nie wykryją domowników w pokoju. Jeśli do systemu inteligentnych instalacji dodamy sterowanie oknami w mieszkaniu, to podczas wietrzenia pomieszczenia, ogrzewanie zostanie wyłączone, bo okno wyśle informację do systemu, że zostało otwarte. Fajne prawda? I jest jeszcze wiele innych plusów korzystania z tej usługi. Dzięki niej mamy szansę zaoszczędzić naprawdę duże sumy pieniędzy w skali miesiąca.

Od czego zależy cena projektu inteligentnego mieszkania?

Koszt zależy od tego, w co chcemy zainwestować w naszym przyszłym inteligentnym mieszkaniu i jakie będziemy posiadali urządzenia, a także ile ich będzie. Nie są to same urządzenia, ale także w pełni funkcjonalny monitoring. Często podczas kierowania się ceną, po wprowadzeniu systemu inteligentnego mieszkania urządzenia nie są kompatybilne ze sobą i niestety mogę funkcjonować nieprawidłowo. Dlatego cena nigdy nie jest wyznacznikiem, liczy się także wysoka jakość wykonania, a kompleksowy projekt inteligentnego mieszkania od podstaw należy zlecić profesjonalistom z tej dziedziny.

Czy Polacy często decydują się na system inteligentnego mieszkania w bloku?

Polacy są coraz bardziej przekonani do automatyzacji. Co prawda dopiero w co 6 mieszkaniu znajduje się np. zmywarka, ale jeśli chodzi o inne automatyczne urządzenia, to nie odstajemy od zachodu. 

Jaka będzie przyszłość inteligentnego mieszkania?

Zwiększający się poziom zainteresowania tym systemem oraz liczba wykonanych realizacji w ostatnim czasie, pozwala stwierdzić, iż prawdopodobnie za parę lat większość mieszkań będzie posiadała ten system u siebie lub jeden z jego elementów.